Austria — Francja [RELACJA NA ŻYWO] (2024)

Przegląd SportowyPiłka nożnaEuro 2024Reprezentacja Austrii

Austria — Francja to bardzo ważny mecz dla reprezentacji Polski! Polska po porażce z Holandią 1:2 znajduje się w nie najlepszej sytuacji w grupie D, a to, czego będziemy potrzebować w kolejnym meczu, w dużej mierze zależy od wyniku poniedziałkowego spotkania. Zapraszamy na relację na żywo meczu Austria — Francja. W tym materiale można śledzić wynik live.

Michał Stompór

17 czerwca 2024, 20:45

Austria — Francja [RELACJA NA ŻYWO] (27)

Reprezentacja Polski powinna kibicować Francji, by zwiększyć szanse na awans do 1/8 finału Euro 2024

W interesie Polski jest zwycięstwo... Francuzów. Wtedy nasze szanse na awans wyniosą 20 proc.; przy remisie będzie to 16 proc., za to w przypadku zwycięstwa Austriaków już tylko 12 proc.

Polacy, by myśleć o awansie, muszą zdobyć co najmniej trzy punkty i to przy dobrym bilansie bramkowym (z Euro 2016 i Euro 2020 wynika, że potrzeba bilansu 0 lub -1). To oznacza, że będziemy musieli co najmniej pokonać Austrię lub Francję, by zachować szanse na wyjście z grupy. Teoretycznie łatwiejszym rywalem są Austriacy, czyli nasz piątkowy rywal, i to dlatego ich porażka jest w naszym interesie.

Austria w znakomitej formie, Francja ma problem

Wicemistrzowie świata są zdecydowanymi faworytami, ale w tym roku grają przeciętnie: przegrali 0:2 z Niemcami, wygrali 3:2 z Chile i 3:0 z Luksemburgiem, oraz zremisowali 0:0 z Kanadą.

Za to Austriacy ograli Słowację 2:0, Turcję 6:1, 2:1 Serbię i zremisowali 1:1 ze Szwajcarią, a łącznie są niepokonani od siedmiu spotkań.

Zapraszamy na relację na żywo ze starcia Austria — Francja.

< Powrót

Austria — Francja [RELACJA NA ŻYWO] (28)

Austria

Austria — Francja [RELACJA NA ŻYWO] (29)

Francja

Austria — Francja [RELACJA NA ŻYWO] (30)

- - - opis

• 16' Wöber
  • 33' Mwene
  • 38' (sam.) Wöber
  • 81' Baumgartner
  • 84' Laimer
  • 90 + 3 ' Danso
  • 56' Dembélé
  • 90' Mbappé
12 Hedl 12
2 Wöber gol w minucie 38' (sam.) żółta kartka w minucie 16' zmiana w minucie 60' 2
25 Barcola 25
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

{{append.value}}

{{{message}}}

Austria — Francja [RELACJA NA ŻYWO] (31)

{{image.text}}

{{message}}

wczytywanie...

{{message}}

{{heat}}

{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}}
{{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}}
{{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}}
{{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}

{{message}}

Bardzo ważny wynik dla reprezentacji Polski na Euro 2024!Tłumaczymy sytuację w tabeli

Lała się krew w naszej grupie na Euro 2024! Ten wynik cieszy Polaków

90 + 10 min

Koniec zmagań w Düsseldorfie. Francja pokonała Austrię, co bez wątpienia cieszy reprezentację Polski. W piątek Biało-Czerwoni powalczą o trzy punkty z dzisiejszymi przegranymi

90 + 9 min

Kante wdał się w drybling i stracił futbolówkę blisko szesnastki rywali

90 + 8 min

Austriacy odważnie ruszyli środkiem i zdołali wywalczyć rzut rożny

90 + 7 min

Giroud dostał podanie na 11. metr i fatalnie skiksował - to powinien być gol!

90 + 6 min

Trauner zbyt mocno zagrywał w pole karne, Maignan wyłapał piłkę

90 + 5 min

Kounde przecina podanie Seiwalda i wybija na połowę rywali

90 + 4 min

Kolo Muani nie zdołał wedrzeć się w pole karne, jednak chwilę później był faulowany na 30. metrze

90 + 3 min

Danso przewrócił Oliviera Giroud i ogląda żółtą kartkę

90 + 2 min

Wimmer zderzył się z obrońcą, ale po krótkiej przerwie wrócił do gry

90 + 1 min

Sędzia doliczył przynajmniej dziewięć minut

90 + 1 min

Boisko opuszcza Laimer, w jego miejsce wchodzi Schmid

90 + 1 min

Giroud i Fofana zmieniają Griezmanna i Mbappé

90. min

Didier Deschamps dyskutuje z arbitrem, który nie pozwolił na dokonanie zmian. A Kylian Mbappe został ukarany żółtą kartką

89. min

Mbappe wrócił na boisko, usiadł na murawie i... obejrzy żółtą kartkę

88. min

Boisko opuszcza Mwene, w jego miejsce wchodzi Prass

87. min

Mbappe zalał się krwią - niewykluczone, że złamał nos. Na razie opuścił murawę

86. min

Mbappe został trafiony przez Danso barkiem w twarz. Kapitan Francji mocno cierpi po tym starciu

85. min

Kapitalna interwencja Kante! Wrócił za uciekającym Wimmerem i zatrzymał kontrę Austrii!

84. min

Laimer przewinił w pojedynku z Mbappe blisko własnej szesnastki i ogląda żółtą kartkę

83. min

Thuram wypracował sobie okazję na uderzenie, jednak nie zdołał zaskoczyć Pentza

82. min

Kolo Muani zagrywał w środek pola karnego - nikt nie zamknął tej akcji

81. min

Baumgartner został ukarany żółtą kartką za atak na Maignana

80. min

Obaj zawodnicy mocno odczuli to starcie i potrzebują pomocy sztabów medycznych

79. min

Maignan przytomne zareagował i powstrzymał wybiegającego Baumgartnera

78. min

Kolo Muani przewinił w ofensywie - faulowany był Danso

77. min

Wimmer dorzucał z prawego skrzydła, futbolówka ląduje poza boiskiem

76. min

Maignan popełnił błąd przy wyjściu do piłki, jednak Kounde umiejętnie oddalił zagrożenie

75. min

Griezmann przewinił na 30. metrze, rzut wolny dla reprezentacji Austrii

74. min

Podopieczni Ralfa Rangnicka długo utrzymują się przy piłce i szukają swojej okazji w akcji prawą flanką

73. min

Thuram znalazł się na 16. metrze i oddał strzał, ale wyraźnie spudłował

72. min

Austria znowu wysoko pressuje - Trójkolorowi mają problem z wyprowadzeniem ataku

71. min

Kolo Muani i Camavinga zmieniają Rabiota i Dembélé

70. min

Francja próbuje utrzymać się przy piłce, ale z trudem radzi sobie z wysokim pressingiem rywali

69. min

Kounde przeciął podanie Arnautovicia do Wimmera, koniec akcji Austriaków

68. min

Laimer minął Salibę, ale nie poradził sobie z asekurującym go Kante

67. min

Theo Hernández poradził sobie z Wimmerem, koniec kontrataku ekipy trenera Rangnicka

66. min

Kante po efektownym dryblingu dorzucił przed bramkę - zabrakło strzału

65. min

Kounde powstrzymał szarżę Baumgartnera, korner dla reprezentacji Austrii

64. min

Dembele zamyka akcję niecelnym uderzeniem zza 16. metra

63. min

Austria wysoko pressuje - to uniemożliwia Francuzom wyjście z szybkim atakiem

62. min

Sabitzer upadł w szesnastce - nie ma mowy o rzucie karnym, grę wznowi Maignan

61. min

Mbappe był adresatem podania Dembele, ale nie dogonił futbolówki

60. min

Wimmer, Arnautović i Trauner zmieniają Wöbera, Poscha i Gregoritscha

59. min

Mwene poszukał Baumgartnera, jednak zagrywał zdecydowanie zbyt mocno

58. min

Szybki atak Trójkolorowych kończy się w strefie środkowej, rywale odzyskują posiadanie

57. min

Sabitzer trafia w obrońcę - rzut rożny dla reprezentacji Austrii

56. min

Dembélé ogląda żółtą kartkę za przewinienie w pojedynku z Mewne blisko pola karnego

55. min

Mbappe wpadł w szesnastkę, miał przed sobą tylko Pentza i uderzył obok słupka! Fatalne pudło kapitana Francuzów!

54. min

Dembele nie dogonił piłki zagrywanej na wolne pole i ta opuściła boisko

53. min

Thuram miał okazję na oddanie strzału, ale zwolnił tempo gry i wycofał do Mbappe

52. min

Austria wymienia podania w strefie środkowej - Francuzi bronią się na 40. metrze

51. min

Posch poradził sobie z Thuramem, grę od bramki wznowi Pentz

50. min

Seiwald przecina wrzutkę Theo Hernandeza, aut dla Les Bleus

49. min

Griezmann został opatrzony przez sztab medyczny i wrócił na murawę

48. min

Posch pokusił się o uderzenie z dystansu, piłka szybuje nad poprzeczką

47. min

Griezmann ucierpiał w starciu z Wöberem - Francuz został popchnięty na bandę reklamową i rozciął skórę głowy

46. min

Wracamy do gry - przy piłce Francja

Przypominamy - w interesie Polski jest zwycięstwo... Francuzów. Wtedy nasze szanse na awans wyniosą 20 proc.; przy remisie będzie to 16 proc., za to w przypadku zwycięstwa Austriaków już tylko 12 proc.

45 + 2 min

Koniec pierwszej połowy rywalizacji w Düsseldorfie

45 + 1 min

Mbappe wpadł w pole karne, jednak nie poradził sobie z Pentzem

45 + 1 min

Sędzia doliczył przynajmniej 60 sekund

45. min

Ekipa trenera Rangnicka znowu jest przy piłce i konstruuje ofensywę pozycyjną

44. min

Kontra Austrii zastopowana w kole środkowym, świetny powrót w wykonaniu Adriena Rabiota

43. min

Les Bleus odzyskali posiadanie i szukają swojej okazji w akcji lewą flanką

42. min

Skuteczna interwencja francuskiej defensywy, piłka ląduje za linią boczną

41. min

Po interwencji Saliby Austriacy mają rzut rożny z prawej strony

40. min

Grillitsch był faulowany przez Kante - pomocnik Les Bleus uniknął napomnienia

39. min

Austria wznawia od środka - podopieczni Ralfa Rangnicka poszukają szybkiego wyrównania

38. min

Gol dla Francji! Mbappe po krótkim dryblingu zagrał przed bramkę, a Wöber skierował piłkę do własnej siatki! To świetnie wieści dla reprezentacji Polski, która liczy na zwycięstwo ekipy Didiera Deschampsa!

37. min

Posch przewinił w starciu z Thuramem przy linii bocznej, na wysokości 40. metra

36. min

Baumgartner znalazł się w sytuacji sam na sam z Maignanem -górą bramkarz Francji!

35. min

Seiwald skutecznie interweniuje w środku pola, koniec akcji Trójkolorowych

34. min

Laimer zamyka kontratak niecelnym podaniem - piłka trafia w ręce Maignana

33. min

Mwene ogląda żółtą kartkę za faul na Dembele blisko pola karnego

32. min

Kontra Austriaków kończy się przyblokowanym zagraniem Laimera i skuteczną interwencją Maignana

31. min

Francja długo utrzymuje się przy piłce - rywale bronią się bardzo wysoko

30. min

Thuram mocno ucierpiał w pojedynku z Danso i potrzebuje chwili przerwy

29. min

Dembélé był adresatem dalekiego podania na skrzydło, ale nie utrzymał piłki w boisku

28. min

Mwene nie poradził sobie z Dembélé i faulował go na połowie Francji

27. min

Mwene przewinił w starciu z Kante, sędzia przerywa akcję podopiecznych Ralfa Rangnicka

26. min

Austria ponowiła atak i ma aut na wysokości szesnastki Les Bleus

25. min

Baumgartner wdarł się w pole karne, ale został otoczony i nie oddał strzału

24. min

Sabitzer zagrywał z narożnika boiska, Maignan wyłapał piłkę

23. min

Mwene wygrał starcie z Dembele, Austria ma rzut rożny

22. min

Ekipa Ralfa Rangnicka utrzymuje się w posiadaniu futbolówki i czeka na reakcję przeciwników

21. min

Grillitsch usiadł na murawie - zawodnik reprezentacji Austrii potrzebuje pomocy medycznej

20. min

Mbappe został wytrącony z rytmu przez Poscha i nie utrzymał się przy piłce

19. min

Zablokowany strzał Griezmanna, futbolówka ląduje za linią końcową

18. min

Danso mocno odczuł starcie z Rabiotem, Austriacy mają rzut wolny na 35. metrze

17. min

Griezmann zbyt głęboko zagrywał ze stojącej piłki, spokojna interwencja Pentza

16. min

Wöber nie uniknął żółtej kartki za faul w pojedynku z Dembele blisko pola karnego

16. min

Teraz Danso przekroczył przepisy w starciu z Mbappe w strefie środkowej

15. min

Danso poszukał Mwene, ale ten kros kończy swój lot za linią boczną

14. min

Austriacy ruszyli środkiem i stracili piłkę na wysokości 20. metra

13. min

Theo Hernández mocno zagrywał z lewej strony - nikt nie zamknął tej akcji

12. min

Posch dorzucał z lewej strony, prosto w ręce Maignana

11. min

Austria próbuje uspokoić tempo gry, ale rywale wysoko pressują

10. min

Kante przewinił w środku pola - poszkodowanym Sabitzer

9. min

Pentz spokojnie interweniuje - zbyt głębokie dośrodkowanie Griezmanna

8. min

Kontra Francji kończy się zablokowanym strzałem Mbappe, ekipa Les Bleus ma rzut rożny

7. min

Danso był faulowany przez Thurama, sędzia przerywa grę

6. min

Griezmann dorzucił w pole karne, obrońcy rywali daleko wybijają

5. min

Theo Hernández odważnie ruszył z akcją i został przewrócony przez Danso na 20. metrze

4. min

Sabitzer faulował blisko linii środkowej, rzut wolny dla Trójkolorowych

3. min

Laimer przewinił w pojedynku z Mbappe na wysokości 25. metra

2. min

Francja szybko przerywa akcję rywali i konstruuje ofensywę pozycyjną

1. min

Sędzia Jesús Gil Manzano zagwizdał po raz pierwszy - przy piłce Austria

To ważne tym bardziej, że wygrana reprezentacji Francji jest w naszym interesie. Jeśli wicemistrzowie świata wygrają, będziemy mieli 19 proc. szans na awans, przy remisie 16 proc. za to w przypadku wygranej Austrii szanse ekipy Michała Probierza spadną do zaledwie 12 proc. A to dlatego, że Polakom łatwiej będzie ograć Austrię (piątek, 18:00), niż Francję (wtorek, 18:00)

Zestawienie Francji:

Skład Austrii:

W pierwszym meczu grupy D Euro 2024 Polska po dobrym spotkaniu przegrała z Holandią 1:2. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy meczu Austria - Francja, który rozpocznie się o 21:00 na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorfie

Mecz Austria - Francja to bardzo ważne spotkanie również dla reprezentacji Polski i Holandii. Wszystkie te ekipy rywalizują ze sobą w grupie D Euro 2024